FORGOT YOUR DETAILS?

Animasyon Tanıtım

Animasyon Çalışmaları

Animasyon Tanıtım Filmi yapımı ve 3d hizmetleri vermekteyiz. Toromedya olarak hizmet vermeye başladığımız günden bu güne kadar birbirinden farklı  filmler ve grafik animasyonlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. 3D - film uzmanı olduğumuz ve üretim süreci boyunca tüm teknik detaylarına hakim olduğumuz bir alandır.

Her ne kadar üretim aşaması zorlu süreçlere tabii olsada toromedya için tanıtım  üretme’nin zorluğu sadece animasyon projesine başlamaktır. Başladığımız tüm  film ve  Tanıtım  filmlerini başarılı bir şekilde bitirdik. 3D film yapımı her alan için uygulanabilmektedir. Tanıtım animasyonları, reklam film animasyonları ve sayamadığımız bütün 3d  projeleri aynı teknik ve bilgiler doğrultusunda üretilir.

2D Animasyon

2D Animasyon boyutlu tanıtım animasyonu çalışması. Yapmış olduğumuz bu 2d animasyon film ile şirketin medya araçları üzerinden tanıtımının yapılması ve daha fazla kitleye hitap etmesi amaçlanmıştır. Medya reklam araçları oldukça kaliteli geri dönüşümler sağladığı için artık reklam çalışmaları arasında 2d yada 3d animasyon film yapımları yerini almıştır. Bu açığı kapatmak için toromedya olarak çalışmakta, üretimlerimize hız vermekteyiz.

3D Animasyon

3D Animasyon ile yapılamacak tanıtım,reklam,sunum videoları, yada medya unusuru yoktur. En önemlisi televizyonlarımızda yada sinemalarda izlediğimiz animasyon filmler 3d modelleme ve animasyon teknikleri ile yapılmaktadır. Gerçekci yada Cartoon dediğimiz ( Çizgi film ) tarzında üretimler yapılmaktadır. 3D teknikleri ile, çocuklar için eğitim filmleri hazırlanılabilir. Henüz inşaa edilmemiş bir yapı gerçekte varmış gibi film edilebilir.

3D  dediğimiz zaman aklınıza gözlükler ile izleniler filmler yada videolar gelebilir. Aslında tam olarak 3d animasyon şudur; Çocuklar için yapılmış olan bir  filmi ele alalım, bunun için öncelikle konsept tasarımları çizilmiş olan karakterler 3d boyutlu yazlımlar ile modellenir ve hareket sistemi kurulur. Karakteri hareket ettirebilmek için ona gerçek insanların hareket mekanızmasına benzer bir sistem uygulanır, kemik sistemi. Karaktere uygulanacak olan kemik sistemi, rigging (kemiklendirme) ve (skining) yapılan kemiğin karaktere yapıştırma olarak iki aşamadadır, tabiki yüz ifadeleri için ise çeşitli teknikler ve kemiklendirme sistemleri kullanılır. Bütün bunlar bittikten sonra karakterimizi hareket ettirebilir ve yapılacak olan animasyon film için istenilen pozlara getirebiliriz.

Mimari Animasyon

Mimari  Animasyon, kullandığımız 3D modelleme ve animasyon yazılımları ile yapılan tanıtım ve reklam alanına giren bir sanat dalıdır. Nasıl katkı sağlar sorusuna cevaben, mimari projenizi akılda kalıcı ve etkileyici bir şekilde sunmak denilebilir. Sonuçta projenizin kabulüne ve daha etkileyici olması adına, 3DModelleme Ve Animasyon’dan başka  yapabileceğiniz çokta bir şey yoktur. 3D Mimari Animasyon  gelişen bir sektör olmakla birlikte mimari açıdan da gelişmeye devam etmektedir. Tabi ki biz toromedya ekibi olarak sürekli yeni şeyler öğrenmeye ve projelerimiz’de daha etkili yollar aramaya devam etmekteyiz. Gelişen bir sektörün önde giden yapım şirketi olmak adına, 3D Mimari Animasyon Ve Modelleme konusunda bizler de gelişmeye ve yeni fikirler edinmeye devam etmekteyiz.

Sektörel Animasyon Hizmeti

Günümüzde reklamın yayılması noktasında büyük değişiklikler meydana geliyor. Bunlardan biri de viral marketing sistemidir. Viral pazarlama sisteminde sizi takip eden kullanıcılar sizin yerinize reklam yaparlar böylece reklamın etkisi daha fazla olacağı gibi reklam maliyetlerinde de çok ciddi düşüşler yaşatır. Viral, tıpkı bir virüs gibi yayılan pazarlama yöntemi anlamına gelir. Siz yaptığınız bir video paylaşımının elden ele dolaşarak milyonlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan iyi bir strateji, doğru hedef kitle ve titiz çalışma sonucunda gerçekleşmiş olmasıdır. Bu çalışmalarda tüm creatif ekibimiz sizler için en uygun stratejiyi geliştirerek, sonuç odaklı ve etkili viral kampanyalar oluşturmaktadır.

İş Güvenliği Animasyon

İş güvenliği filmleri ziyaretçi eğitim filmi, taşeron eğitim filmi olarak hazırlanmaktadır.Ziyaretçi eğitim filmi üretim sahasına girecek ziyaretçilerin meydana gelebilecek kazaları önlemek amaçlı sahada uyulması gereken kuralları görsel ve sesli olarak anlatan filmlerdir.Ziyaretçi eğitim filmleri tesise gelen ziyaretçilere izletilmektedir.Taşeron ve personel eğitim filmi sahada çalışacak taşeron personele eğitim amaçlı olarak izletilmektedir.Sahada yapılan çalışmalar sırasında meydana gelebilecek kazaları önlemek için yerine getirilmesi gereken iş güvenliği kurallarını ve alınması gereken tedbirleri içerir.İş güvenliği , çevre ve işçi sağlığı filmleri prodüksiyonu öncesinde iş güvenliği ekibimizin yapacağı keşif sonucunda filmde yer alması gereken kurallar tespit edilir.Kuralların en akıcı ve etkili bir şekilde anlatımını yapmak üzere iş güvenliği filmi ve senaryosu metin yazarımız tarafından yazılır.İş güvenliği filmi prodüksiyonlarında çocuk veya büyük oyuncular kullanılabilmektedir.İş güvenliği filminin post prodüksiyonu ve kurgusu hareketli grafikler, efektler , yazı efektleri, 2d ve 3d  tanımlayıcı animasyon içeriği ile desteklenerek anlatım etkili ve akıcı hale getirilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerinizin sizleri tanımaları gerçekten güzel, peki ne kadar tanıyorlar ? her ürününüzü, hizmetinizi biliyorlar mı? müşterilerinizin sizleri daha iyi tanıması için animasyon filmleri gereklidir. Bununla beraber yeni müşteriler edinmeniz. Pazar payınızı büyütmeniz. Yeni pazarlara ulaşmanız mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte müşteri beklentileri günden güne değişmektedir. Bu beklentileri karşılayabildiğinizi süreğen bir şekilde müşterilerinize hatırlatabilirsiniz.

Öyle anlar vardır ki hayatımızda bazen 1 tl milyon tl gibi, milyon tl ise 1 tl gibi gelir. Bir ürünün pahalı veya ucuz olması subjektif kavramlar olduğundan kıyaslama gerektirir. Kıyaslamayı size sağlanan faydayla ölçersek çok çok uygun. piyasayla kıyaslarsak yine uygun fiyatlarla çalıştığımızı belirtebiliz.

Animasyon filmi yaptırma kararını bizlere ilettikten sonra çeşitli sorular sorarak sizlerden brief alırız. Bu brief doğrultusunda senaryo, seslendirme metni yazımı gibi işlemler tamamen tarafımızca yapılır, çekim yapılacak alandaki çekime hazırlık için gerekli düzeltme önerilerimizi iletiriz. Size düşen yalnızca filmi keyifle izleyerek onay vermektir.

Çekimi yapılan alanda çeşitli ışıklar ve lensler kullanarak alan derinliği sağlayabilir. arka planı yok edebilir. Kurgu masasında vfx teknikleri kullanarak kötü görünen noktaları bertaraf edebiliriz. Sizlerle birlikte fabrika alanını dolaşırken eğer çeşitli tekniklerle çözüm üretemez isek önerilerimizi sunar ve fabrika alanındaki düzeltmeler için sabırla bekleriz. Kameramızın kadrajına yalnızca en iyi görüntüler girer.

Hayatımızı idame ettirebilmemiz için çeşitli nesnelere ihtiyaç duyarız. Hava, su, yiyecek, barınacak alan gibi. bu nesneler var olduğu sürece hayatta kalırız. Ya bir gün gökyüzüne bakıp bulutların üzerinde ne olduğunu öğrenmek istediğimizde işte o zaman bizlere bir çift kanat gerekir. Animasyon filmleri çoğu zaman sizler için bir çift kanat olurken, aslında kurumunuzun hayatta kalabilmesi için gerekli olan tanıtım süreçlerinde sizlere büyük destek sağlamaktadır.

TOP