FORGOT YOUR DETAILS?

3D Modelleme

3D modelleme somut olan öğelerin, hayalini kurduğumuz nesnelerin veya mekânların 3 boyutlu çizilerek dijital ortama aktarılmasıdır. Bir nesnenin 3D olduğunu fark etmemizin birden çok algısal sebepleri bulunur. Nesnenin gözlerimize olan uzaklığı, nesnenin kendi çapındaki konumlanma şekli, vücut hareketimiz ya da nesnenin hareketi 3D algılamamızı sağlar.3D modelleme işleminde Organik ve katı olmak üzere 2 ana modelleme türü bulunur. Organik modelleme genelde karakter tarzı veya organik yapıya sahip diğer modellerin oluşturulmasına denir. Katı modelleme, kütlesel modellemelere veya sert köşeli modellerin yapılmasına verilen isimdir. Modellemeler kendi bölümlerine göre alanlarında uzmanlaşmış kişilere yaptırılmalıdır. 3D modellemede tasarım gücü son derece ön plana çıkmaktadır.

3D Mimari Modelleme

Mimarların bina, oda v.b inşaat alanlarında elleri ile çizdiği, tüm projelerin dijital dünyada 3 boyutlu şekilde canlandırılmasıdır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile yaşam standartları yükselmiştir. İnsanlar gün geçtikçe yaşam alanlarını daha kaliteli, güvenli ve modern yapılar haline getirmek için teknolojiyi her alanda kullanmışlardır. Mimarların hayal ettikleri yapıları çizebilmeleri adına özel yazılım programları geliştirilmiştir. 2D 3D yazılım programları ile hayal ettikleri yapıları anlatmaları, inşa etmeleri daha kolay hale gelmiştir. Mimari modelleme sayesinde, müşteriler alacakları evleri rahatça gözlemleyebilir ve fikir sahibi olabilirler.

3D Karekter Modelleme

Günümüzde artık birçok tasarım ve film reklam ve daha birçok şey bilgisayar ortamında çeşitli programlar aracılığıyla oluşturulmaktadır. 3D karakter modelleme, günümüz teknolojisinde, reklam çizgi film, animasyon, sinema filmi ve akla gelebilecek birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

3D Endüstriyel Modelleme

3D Modelleme kullanıldığı her alana avantajlar sunmakta ve güçlendirmektedir. Her alan hizmet ve sektörün 3D teknolojisin, ihtiyacı vardır. Bu sektörlerden biride endüstri sektörüdür. Gerek otomasyon ürünleri, gerekse yeni icat edilmiş kullanışlı ürünler sürekli olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple üretilen ürünlerin insanlar tarafından tanınması ve ürünün nasıl kullanılacağını bilmesi gerekir. 3D teknolojisi burada ortaya çıkmaktadır. Teknoloji sayesinde akıcı ve akılda kalıcı bir şekilde tanıtımı yapılır. Modelleme sürecinde endüstriyel modelin kullanım bilgileri veya faydaları ve nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgiler birleştirilir.3D ortamında animasyonları yapılan ürünün tanıtım videosu ortaya çıkar.

3D Ürün Modelleme

Gelişmekte olan teknoloji ile birlikte her geçen gün hayatlarımıza yeni ürünler girmekte ve ihtiyaç duyduğumuz şeyler artmaktadır. Hayatımıza girmekte olan tüm ürünler bizleri bir şekilde etkilemiş ve kendine hayran bırakmayı başarmış olanlardır. Özellikle gelişmekte olan tüketici toplumumuzda ürün pazarlama ve sunma konuları ürün hakkında bilgi edinmede ve bizleri satın almaya ikna etmede oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bir ürün hakkında yapılacak olan doğru tanıtım ve Sunumlar, o ürünün rakiplerinin oldukça önüne geçmesine ve bizlerin onu tercih etmesine büyük ölçüde neden olmaktadır.

Peyzaj Modelleme

Peyzaj Tasarımı, peyzaj modelleme, peyzaj görselleştirme, bütün bunlar aslında yapılan iş olarak hemen hemen aynı olsa da aynı olmayan kelime Tasarım’dır. Tasarım üzerinde en  çok çalışılması ve kafa yorulması gereken konudur. Sonuç olarak mimari proje olsun 3d animasyon film olsun, tamamiyle tasarımdan ibaret olup. 3D tasarım yada görsel  tasarım teknik bilgileri geçersiz kılan bir konudur. Teknik bilgiler bir kaç yıl içerisinde kazanılsa dahi tasarım gücü sanatçının kendini ne kadar farklı kültürlere açtığı ile ilgili olup kendini tasarımsal açıdan ne kadar geliştirdiği ile orantılıdır.

3D Sanal Ortam Modelleme

3D ortamında göz ile görünen yada hayal ürünü bütün ortamları oluşturmak ve bu ortamları gerçekçi bir şekilde render almak yani görselleştirmek mümkün, 3D Sanal Ortam Modelleme ve görselleştirme‘nin bizere kazançları çoktur. Olmayan bir ortamı gözler önüne sermek isteyebiliriz yada hayal ettiğimiz bir projenin bitmiş halini gerçekçi bir şekilde görebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerinizin sizleri tanımaları gerçekten güzel, peki ne kadar tanıyorlar ? her ürününüzü, hizmetinizi biliyorlar mı? müşterilerinizin sizleri daha iyi tanıması için 3d modelleme gereklidir. Bununla beraber yeni müşteriler edinmeniz. Pazar payınızı büyütmeniz. Yeni pazarlara ulaşmanız mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte müşteri beklentileri günden güne değişmektedir. Bu beklentileri karşılayabildiğinizi süreğen bir şekilde müşterilerinize hatırlatabilirsiniz.

Öyle anlar vardır ki hayatımızda bazen 1 tl milyon tl gibi, milyon tl ise 1 tl gibi gelir. Bir ürünün pahalı veya ucuz olması subjektif kavramlar olduğundan kıyaslama gerektirir. Kıyaslamayı size sağlanan faydayla ölçersek çok çok uygun. piyasayla kıyaslarsak yine uygun fiyatlarla çalıştığımızı belirtebiliz.

3d modelleme yaptırma kararını bizlere ilettikten sonra çeşitli sorular sorarak sizlerden brief alırız. Bu brief doğrultusunda senaryo, seslendirme metni yazımı gibi işlemler tamamen tarafımızca yapılır, çekim yapılacak alandaki çekime hazırlık için gerekli düzeltme önerilerimizi iletiriz. Size düşen yalnızca filmi keyifle izleyerek onay vermektir.

Çekimi yapılan alanda çeşitli ışıklar ve lensler kullanarak alan derinliği sağlayabilir. arka planı yok edebilir. Kurgu masasında vfx teknikleri kullanarak kötü görünen noktaları bertaraf edebiliriz. Sizlerle birlikte fabrika alanını dolaşırken eğer çeşitli tekniklerle çözüm üretemez isek önerilerimizi sunar ve fabrika alanındaki düzeltmeler için sabırla bekleriz. Kameramızın kadrajına yalnızca en iyi görüntüler girer.

Hayatımızı idame ettirebilmemiz için çeşitli nesnelere ihtiyaç duyarız. Hava, su, yiyecek, barınacak alan gibi. bu nesneler var olduğu sürece hayatta kalırız. Ya bir gün gökyüzüne bakıp bulutların üzerinde ne olduğunu öğrenmek istediğimizde işte o zaman bizlere bir çift kanat gerekir. 3d modelleme çoğu zaman sizler için bir çift kanat olurken, aslında kurumunuzun hayatta kalabilmesi için gerekli olan tanıtım süreçlerinde sizlere büyük destek sağlamaktadır.

TOP