FORGOT YOUR DETAILS?

Reklam Filmi

Reklam bir görüntü, hareket, yazı ya da herhangi ibarenin insanlar üzerinde cezbedilmesine yarar. Reklam pazarlama kavramının en önemli alt bileşenidir. İnsanların ilgisini ürün veya markaya çekmek ya da bu konu ile ilgili görüş ve fikirlerini değiştirmek için yapılan çalışmalardır. Firmaların ya da kurumların hizmet ve ürünlerini televizyon radyo ve sanal dünyada tanıtacağı 1 dakikalık filmlerdir. Pazarlamanın ana parçalarından biri olan, reklam filmleri ile hedef kitlenin ilgisini çekmek için en iyi yollardan biridir. Reklam filmlerinde jenerik, müzik ve sloganlar ile akılda kalıcı olmak ve kullanıcı tercihlerini değiştirmek hedeflenir.

 

Ana Sponsorluk Reklam

Pazar alanı ve bilinilirliği olan firmalar ile pazara yeni giren firmaların tercih ettiği bir tanıtım alanıdır. Genel amaç yeni pazarlara girmek ve geniş alanlara girmektir. En etkin medya planlama ve çalışmasıdır. Haftalık ya da günlük diziler ve kadın programları, yarışmalar gibi televizyon programlarına “sunar, sundu” çalışması şeklinde yayınlanır. Ana sponsorluk reklamları büyük futbol organisazyonları başta olmak üzere bir çok dizi, film, sosyo-kültürel festival ve organizasyonlarında yayınlanır. Alkol ve tütün ürünleri ile reçeteli satılan ilaçları üreten ve satışını yapan firmalar sponsorluk yapamazlar.  Toromedya  olarak, anasponsor olacağınız alan ve sektör ile ilgili çalışmaları titizlikle yürütebilir, hedef kitleyi etkileyecek tasarımlara imza atarız.

Tanıtıcı Reklamlar

Firmanızın ürün ya da hizmetini, ayrıntılı olarak tanıtabilmesi adına,  teleshop olarak adlandırılan  tanıtıcı reklam filmleri çekilir. Bir veya birden çok kişinin anlatması şeklinde yapılır. Ünlü yada ünlü olmayan kişilerce sunulur.Bu filmlerde bazen ünlü kişiler de hedef kitleyi etkilemek için tavsiyelerde bulunur. Reklamda ki verilmek istenen mesaj,  ürün  kaliteli ve müşteriye özel fırsatlarla gelecek oluşudur.  Toromedya olarak sizi en iyi reklamı sunarız.

Sanal Bant

Elektronik görüntü sistemlerinin kullanılması ile dizi ve ya programlarda o anki ortam ile bağlantısı olmayan tanıtım ürünlerinin yerleştirilmesine denir. Televizyon da yayınlanmak üzere Toromedya olarak  size özel olarak gerçekleştirebiliriz.Bu çalışmalar, dizi ve program içlerinde 8 saniye yayınlanır.

Kamu Spotu

Sosyal yardım kuruluşlarının, derneklerin ve hükümetin  topluma vermek istediği mesajı  anlatan reklam filmleridir. Kar amaçlı değil fayda odaklıdır. Sigara ve uyuşturucu ile savaş, kan bağışı v.b  toplumsal olaylar hakkında farkındalık yaratır. Hazırlanan kısa filmler, toplumsal sorumluluk oluşturmakta ve kişilere doğru mesajlar vermektedir.

Klasik Reklam

Televizyon yayıncılık tarihinin  bilindik tanıtım yöntemidir. Dizi ve programların  arasında yayınlanan tanıtım kuşağından yer alır. Sizin için hazırlayacağımız film, bu kuşakta yayınlanır. Markanızın ürünleri ve hizmetleri etkili bir senaryo ile anlatılır. Burada yayınlanan kampanya,  bire bir satışla ilgilidir ve hedef kitleyle buluştuğu taktirde, etkili sonuçlar elde edilir.

Logolu Reklamlar

Televizyon programlarının ve dizilerinin  jenerik  kısmında yer alır. Film veya program hakkında ki bilgilerin sıralanmasından sonra yayınlanır.  Logolu tanıtım en düşük bütçeli tanıtım  hizmetlerinden biridir. Hazırlık aşaması için özel çaba gerektirmez. Yayınlanma süresi 5 -6  saniyedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerinizin sizleri tanımaları gerçekten güzel, peki ne kadar tanıyorlar ? her ürününüzü, hizmetinizi biliyorlar mı? müşterilerinizin sizleri daha iyi tanıması için reklam filmleri gereklidir. Bununla beraber yeni müşteriler edinmeniz. Pazar payınızı büyütmeniz. Yeni pazarlara ulaşmanız mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte müşteri beklentileri günden güne değişmektedir. Bu beklentileri karşılayabildiğinizi süreğen bir şekilde müşterilerinize hatırlatabilirsiniz.

Öyle anlar vardır ki hayatımızda bazen 1 tl milyon tl gibi, milyon tl ise 1 tl gibi gelir. Bir ürünün pahalı veya ucuz olması subjektif kavramlar olduğundan kıyaslama gerektirir. Kıyaslamayı size sağlanan faydayla ölçersek çok çok uygun. piyasayla kıyaslarsak yine uygun fiyatlarla çalıştığımızı belirtebiliz.

Reklam filmi yaptırma kararını bizlere ilettikten sonra çeşitli sorular sorarak sizlerden brief alırız. Bu brief doğrultusunda senaryo, seslendirme metni yazımı gibi işlemler tamamen tarafımızca yapılır, çekim yapılacak alandaki çekime hazırlık için gerekli düzeltme önerilerimizi iletiriz. Size düşen yalnızca filmi keyifle izleyerek onay vermektir.

Çekimi yapılan alanda çeşitli ışıklar ve lensler kullanarak alan derinliği sağlayabilir. arka planı yok edebilir. Kurgu masasında vfx teknikleri kullanarak kötü görünen noktaları bertaraf edebiliriz. Sizlerle birlikte fabrika alanını dolaşırken eğer çeşitli tekniklerle çözüm üretemez isek önerilerimizi sunar ve fabrika alanındaki düzeltmeler için sabırla bekleriz. Kameramızın kadrajına yalnızca en iyi görüntüler girer.

Hayatımızı idame ettirebilmemiz için çeşitli nesnelere ihtiyaç duyarız. Hava, su, yiyecek, barınacak alan gibi. bu nesneler var olduğu sürece hayatta kalırız. Ya bir gün gökyüzüne bakıp bulutların üzerinde ne olduğunu öğrenmek istediğimizde işte o zaman bizlere bir çift kanat gerekir. Reklam filmleri çoğu zaman sizler için bir çift kanat olurken, aslında kurumunuzun hayatta kalabilmesi için gerekli olan tanıtım süreçlerinde sizlere büyük destek sağlamaktadır.

TOP