FORGOT YOUR DETAILS?

Hava Çekimi

Hava Çekimi drone, multihelikopter gibi insansız hava araçları ile fotoğraf ve video çekerek fabrika, alışveriş merkezi arazi, şehir merkezi, yaşam alanları ve farklı sektörlerde, genel durumu görmek ve tanıtım filmleri oluşturmak amacı ile çekim yapılmasıdır. Havadan yapılan çekimler, yerden gerçekleştirilen çekimlere göre farklı kadraj ve çekim açıları ile kompozisyon oluşturularak görsel haz sunar.

360° Video

360 Derece Hava çekimi sektörünün en önemli parçalarından biri olan 360° derece çekimler sanal gerçeklik uygulamalarında sanal turlarda kullanılan tekniklerdendir. Günümüzde insanlar, sosyal medya gibi mecralarda etkileşim halindedir. Basın ve yayın, endüstri, sanayi, belediye gibi sektör, kurum ve kuruluşlar, sosyal medya ve dijital dünyada varlık göstermektedirler. Firmalar, kendilerini tanıtmak ve müşterileri ile etkileşim halinde olmak için, bu alanlarda bulunmaları, teknoloji ile birlikte zorunlu hale gelmiştir.

Sanal Tur İle Hava Çekimi

Sanal Tur Firmaların ürün ve mekan tanıtımlarının 3 boyutlu görsel çalışmalar ile profesyonel şekilde çekilen fotoğrafların birleştirilip ortamın internette gezilebilmesidir. Tur her türlü iç ve dış mekanın bilgisayar ile internet ortamında izlenmesine elverişlidir. Kullanıcı mause veya klavye yardımı ile sahnenin içinde yukarı, aşağı ve sağa sola olmak üzere 3 boyutlu şekilde gezinti yapılabilir.

Canlı Yayın

Canlı Yayın

Havadan canlı yayın, drone teknolojisinin gelişmesi ve hemen her prodüksiyon alanına girmesi ile gümdeme gelmiştir. Bant kayıt TV programıları, belgeseller ve tanıtım filmlerinde hava çekim araçları üzerlerindeki kameraya kayıt yaparlar. Kameranın kayıt kapasitesi ne ise o formatta kayıt eder. Drone indirdikten sonra ise kamera kartı aktarılarak görüntü işlemeye alınır. Canlı yayında ise hava çekim cihazından gelen görüntüler anlık olarak işlenir. Bu nedenle kameranın değil görüntüyü aşağıya indiren cihazın kapasitesi çok önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerinizin sizleri tanımaları gerçekten güzel, peki ne kadar tanıyorlar ? her ürününüzü, hizmetinizi biliyorlar mı? müşterilerinizin sizleri daha iyi tanıması için hava çekimi gereklidir. Bununla beraber yeni müşteriler edinmeniz. Pazar payınızı büyütmeniz. Yeni pazarlara ulaşmanız mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte müşteri beklentileri günden güne değişmektedir. Bu beklentileri karşılayabildiğinizi süreğen bir şekilde müşterilerinize hatırlatabilirsiniz.

Öyle anlar vardır ki hayatımızda bazen 1 tl milyon tl gibi, milyon tl ise 1 tl gibi gelir. Bir ürünün pahalı veya ucuz olması subjektif kavramlar olduğundan kıyaslama gerektirir. Kıyaslamayı size sağlanan faydayla ölçersek çok çok uygun. piyasayla kıyaslarsak yine uygun fiyatlarla çalıştığımızı belirtebiliz.

Hava çekimleri yaptırma kararını bizlere ilettikten sonra çeşitli sorular sorarak sizlerden brief alırız. Bu brief doğrultusunda senaryo, seslendirme metni yazımı gibi işlemler tamamen tarafımızca yapılır, çekim yapılacak alandaki çekime hazırlık için gerekli düzeltme önerilerimizi iletiriz. Size düşen yalnızca filmi keyifle izleyerek onay vermektir.

Çekimi yapılan alanda çeşitli ışıklar ve lensler kullanarak alan derinliği sağlayabilir. arka planı yok edebilir. Kurgu masasında vfx teknikleri kullanarak kötü görünen noktaları bertaraf edebiliriz. Sizlerle birlikte fabrika alanını dolaşırken eğer çeşitli tekniklerle çözüm üretemez isek önerilerimizi sunar ve fabrika alanındaki düzeltmeler için sabırla bekleriz. Kameramızın kadrajına yalnızca en iyi görüntüler girer.

Hayatımızı idame ettirebilmemiz için çeşitli nesnelere ihtiyaç duyarız. Hava, su, yiyecek, barınacak alan gibi. bu nesneler var olduğu sürece hayatta kalırız. Ya bir gün gökyüzüne bakıp bulutların üzerinde ne olduğunu öğrenmek istediğimizde işte o zaman bizlere bir çift kanat gerekir. Hava çekimleri çoğu zaman sizler için bir çift kanat olurken, aslında kurumunuzun hayatta kalabilmesi için gerekli olan tanıtım süreçlerinde sizlere büyük destek sağlamaktadır.

TOP