FORGOT YOUR DETAILS?

E-Ticaret

E-Ticaret

E-ticaret; 1995 yılından sonra tüm dünyada internet kullanımının  artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin dijital ortamda . Online olarak yapılması kavramıdır. E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle. Bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Firmadan Son Tüketiciye

Web Üzerinde e-ticaret uygulamaları içinde en bilineni B2C (Business to customer –Firmadan müşteriye) sistemidir. B2C pazarı, karşımıza daha çok web üzerinden direk sonkullanıcıya . Satış yapan web portalları ve sanal mağazalar aracılığıyla çıkmaktadır. İnternetüzerinden Perakende ve mağazacılık kavramı da B2C Yerine kullanılabilir.

Firmadan Firmaya

B2B’nin temeli, şirketlerin internet üzerinden birbirine mal ve hizmet satmasına dayanır.Ama B2B sitelerinin işlevi, bununla sınırlı değildir. Şirketlerin birbirleri arasında bilgialışverişi yapmasını. Finansal işlemler gerçekleştirmelerini de sağlarlar. Ama bütün bu işlemler web üzerinden gerçekleştiği için . Daha hızlı ve daha verimli bir şekilde işlerler.B2B pazarı daha dar bir kesime seslenmesine rağmen . Hem iş yapan firmalar arası işlemyükü hem de özel işlerlik . Açısından B2C´ ye göre daha etkin, kapsamlı ve teknik bir yapıyasahiptir.

Son Tüketiciden Şirkete

Şirketten tüketiciye e-ticaret modelinin tam tersi olan tüketiciden şirkete (consumer to business) e-ticarette, tüketiciler mallarını şirketlere satıyorlar. Bu model geleneksel ticaret yöntemi olan şirketlerin tüketicilere ürün . Sunmasındandan farklı işliyor. Bu modele daha çok kişisel bloglarda ya da . Internet forumlarında rastlamak mümkün oluyor.

Tüketiciden Tüketiciye

Türkçe’de tüketiciden tüketiciye e-ticaret modeli anlamına . Gelen C2C’de tüketiciler üçüncü parti bir aracıyla internet . Üzerinden alım-satım yapabiliyorlar. Üçüncü parti genellikle satılan ürünler . Üzerinden belli bir komisyon alır. Bu sitelere örnek olarak açık arttırma ya da ikinci el .  Eşya alım-satımı yapılan internet siteleri gösterilebilir. Türkiye’de tüketiciden tüketiciye e-ticaret . Hizmeti sağlayan internet sitelerinden en bilinenlerine örnek olarak gittigidiyor.com ve sahibinden.com‘u gösterebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerinizin sizleri tanımaları gerçekten güzel, peki ne kadar tanıyorlar ? her ürününüzü, hizmetinizi biliyorlar mı? müşterilerinizin sizleri daha iyi tanıması için e-ticaret gereklidir. Bununla beraber yeni müşteriler edinmeniz. Pazar payınızı büyütmeniz. Yeni pazarlara ulaşmanız mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte müşteri beklentileri günden güne değişmektedir. Bu beklentileri karşılayabildiğinizi süreğen bir şekilde müşterilerinize hatırlatabilirsiniz.

Öyle anlar vardır ki hayatımızda bazen 1 tl milyon tl gibi, milyon tl ise 1 tl gibi gelir. Bir ürünün pahalı veya ucuz olması subjektif kavramlar olduğundan kıyaslama gerektirir. Kıyaslamayı size sağlanan faydayla ölçersek çok çok uygun. piyasayla kıyaslarsak yine uygun fiyatlarla çalıştığımızı belirtebiliz.

E-Ticaret yaptırma kararını bizlere ilettikten sonra çeşitli sorular sorarak sizlerden brief alırız. Bu brief doğrultusunda senaryo, seslendirme metni yazımı gibi işlemler tamamen tarafımızca yapılır, çekim yapılacak alandaki çekime hazırlık için gerekli düzeltme önerilerimizi iletiriz. Size düşen yalnızca sitenizde keyifle dolaşarak onay vermektir.

Çekimi yapılan alanda çeşitli ışıklar ve lensler kullanarak alan derinliği sağlayabilir. arka planı yok edebilir. Kurgu masasında vfx teknikleri kullanarak kötü görünen noktaları bertaraf edebiliriz. Sizlerle birlikte fabrika alanını dolaşırken eğer çeşitli tekniklerle çözüm üretemez isek önerilerimizi sunar ve fabrika alanındaki düzeltmeler için sabırla bekleriz. Kameramızın kadrajına yalnızca en iyi görüntüler girer.

Hayatımızı idame ettirebilmemiz için çeşitli nesnelere ihtiyaç duyarız. Hava, su, yiyecek, barınacak alan gibi. bu nesneler var olduğu sürece hayatta kalırız. Ya bir gün gökyüzüne bakıp bulutların üzerinde ne olduğunu öğrenmek istediğimizde işte o zaman bizlere bir çift kanat gerekir. E-Ticaret çoğu zaman sizler için bir çift kanat olurken, aslında kurumunuzun hayatta kalabilmesi için gerekli olan tanıtım süreçlerinde sizlere büyük destek sağlamaktadır.

YUKARI